Fotoğraflarla Armutluİlçemiz Armutlu karşıyaka mahallesi selahiye sokaktan başlayıp, ilçe merkez deresi ile birleşen ayrık deresi, Belediyemizce ıslahı yapılarak üstünün kapatılma işi tamamlanmıştır.

Gelişmekte olan ilçemizde ihtiyaç duyulan araçlandan bir taneside kullanılırlığı,gücü ve sağladığı iş kolaylığı ile ekskavatördür.(Paletli kepçe) Bu sebeplerden ötürü ilçemizde çeşitli saha çalışmaları harfiyat yüklemesi kazı ve tezimleme işlerinde kullanılmak üzere belediyemizce yeni bir ekskavatör alınarak hizmete girmiştir.

Belediye Başkanımız Mehmet BİRKAN, Kara Yolları Genel Müdürü Mehmet Cahit TURHAN' ı makamlarında ziyarette bulunarak,Armutlu-Gemlik,Yalova-Armutlu yolu yapımı ve İlçe kara yollarının iyileştirilmesi konusunda görüşmelerde bulunmuştur. Görüşmeler olumlu geçmiştir.

İlçemiz kaplıcalar bölgesinden,İlçe merkezine termalsuyu getirme çalışmalarına başlanılmıştır. İlk etapta terfi istasyonu yapılmış ve sıcaksu boru hatlarının döşenmesine başlanılmıştır.

İlçemiz kaplıcalar bölgesinden,İlçe merkezine termalsuyu getirme çalışmalarına başlanılmıştır. İlk etapta terfi istasyonu yapılmış ve sıcaksu boru hatlarının döşenmesine başlanılmıştır.

İlçemiz çarşı deresinin üstü çiçeklerle kaplanarak daha güzel bir görünüme kavuşturulmuştur.

Belediye Başkanımız Mehmet BİRKAN, Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Sayın Beşir ATALAY ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ ile bir araya gelerek görüşmelerde bulunmuştur. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ ile İlçemize doğalgaz gelmesi konusuyla ilgili olarak özel görüşme yapan Başkanımız Mehmet BİRKAN görüşmelerin olumlu geçtiğini belirtmiştir.

Belediye Başkanımız Mehmet BİRKAN,katıldığı bir davette Cumhur Başkanımız Sayın Abdullah GÜL ile bir araya gelerek görüşme imkanı bulmuştur.

Belediye Başkanımız Mehmet BİRKAN İzmir'e giderek Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali YILDIRIM ile Doğalgaz, Gemlik - Armutlu, Armutlu - Yalova karayolu ve İlçemizin sorunlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu

Belediyemizce; İlçemiz Yalova Üniversitesi Armutlu Meslek Yüksek Okulunun çevre düzenleme işi tamamlanmıştır.

Belediyemizce; İlçemiz Yalova Üniversitesi Armutlu Meslek Yüksek Okulunun çevre düzenleme işi tamamlanmıştır.

Belediyemizce; İlçemiz Yalova Üniversitesi Armutlu Meslek Yüksek Okulunun çevre düzenleme işi tamamlanmıştır.

Armutlu Balıkçı Barınağı Açılış Töreni

e-Posta Yazdır PDF
Addthis

Hedeflendiği tarihten 7 ay önce tamamlanan Armutlu Balıkçı Barınağının Resmi Açılışı Sayın Binali YILDIRIM’ ın katılımlarıyla

11.09.2011 Pazar günü saat 12.00’ de düzenlenen Törenle gerçekleştirilmiştir.

Armutlu halkının yoğun ilgi gösterdiği Armutlu Balıkçı Barınağı açılış törenine Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım, Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Valisi Esengül Civelek, Denizcilik Müsteşarı Hasan Nabioğlu, DLH Genel Müdür Vekili Metin Tahan, İZBAN Genel Müdürü Selçuk Sert, Karayolları Genel Müdürü Cahit Turan, Kara Ulaştırma Genel Müdürü Ali Rıza Yüceulu, Bakan Danışmanı Ömer Sertbaş, Bakan Danışmanı Özlem Tunçak, D.L.H. Daire Başkanı Salih Gümgüm, Yalova İl Genel Sekreteri Atilla Akoğuz, Yalova İl Genel Meclis Başkanı Atalay Beştaş , Armutlu Kaymakamı Şevket Atlı, D.L.H. Bölge Müdürü Enver Yeniçeri, D.L.H. Bölge Müdür Vekili Vahap Köse, İdo Genel Müdürü Ahmet Paksoy, İstanbul Bölge Müdürü Cemalettin Şevli, Çanakkale Bölge Müdürü Cengiz Özkan, , Ak Parti Yalova İl Başkanı Av. Mazhar Aydın, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, Esenköy Belediye Başkanı Özer Kaptan, Tavşanlı Belediye Başkanı Kadri Çiçek, Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Teşvikiye Belediye Başkanı Fikret Öztürk, Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan, Kocadere Belediye Başkanı İlhan Aslan, Yalova Liman Başkanı Muzaffer Cumhur Yayla, Gemlik Liman Başkanı Serkan Karataş, Mudanya Liman Başkanı Harun Özmaden, Yalova Su ürünleri Kooperatif Başkanı Erdal Tokalak, İlçe ve Belde başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım, Armutlu Balıkçı Barınağı'nın açılış kurdelesini eşi Semiha Yıldırım, AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Valisi Esengül Civelek, Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu, DLH Genel Müdür Vekili Metin Tahan, , Armutlu Kaymakamı Şevket Atlı, Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan ve diğer protokol üyeleri ile birlikte kesti. Armutlu Balıkçı Barınağı açılışı öncesinde konuşma yapan Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan, ilçede yapılan hizmetleri anlattı. Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan’dan sonra kürsüye gelen DLH Genel Müdür Vekili Metin Tahan, "Bu balıkçı barınağını hedeflenen tarihten 7 ay önce tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Balıkçı barınağı 7 milyon 100 bin TL'ye mal oldu.

Barınakta 400 metre ana dalga kıran, 100 metre tali dalga kıran, 149 metrelik rıhtım, çekek yerleri ve 2 fener bulunuyor" dedi. Yalova Valisi Esengül Civelek ise, "Armutlu Balıkçı barınağı, balıkçılarımızın en büyük hayaliydi. İlimiz açısından büyük önem taşıyan bu hizmetin Armutlu'ya kazandırılması için çaba sarf eden bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" şeklinde konuştu. Armutlu’ luların alkışları arasında kürsüye gelen Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım , Armutlu Çevre Yolunun 2012 yılında biterek hizmete gireceğini söyledi. Yıldırım Armutlu ilçesinde yapılacak yatırımlarla ilgilide bilgi verdi. Kendisinin de Armutlu' lu olduğunu söyleyen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Yalova'nın Armutlu ilçesinde ilde yapılacak yatırımlarla ilgili müjdeler verdi. Armutlu'ya eskiden saatlerce süren yolculukla ulaşılabildiğini dile getiren Yıldırım, "Oysa bizim iktidarımız döneminde yapılan yatırımlarla Armutlu'ya artık denizden ve karadan birçok alternatifle kısa sürede ulaşmak mümkün. Bundan sonra da ilçemizde ciddi yatırımlara imza atacağız.

Mesela 2012 yılında Armutlu Çevre Yolu'nu tamamlayacağız. 8 kilometrelik çevreyolunun tamamlanması ile birlikte ilçemiz ulaşımı ve trafiği de rahatlayacak. Yine Gemlik-Armutlu karayolunu yapıyoruz. Gemlikten Armutluya doğru 5 kilometrelik bölüm tamamlandı. Kısa sürede bu yatırımında tamamlanarak hizmete gireceğini sizlere müjdeliyorum" dedi. Konuşmasında Armutlu-Yalova Yolunda yaşanan kamulaştırma sorunlarına da değinen Bakan Yıldırım, "Armutlu-Yalova yolu çok uzadı. Ancak burada kamulaştırma ile ilgili sorunlar yaşıyoruz. Kamulaştırmada halkımızdan gerekli desteği göremiyoruz. Yol medeniyettir. O nedenle hak sahibi vatandaşlarımızdan bu konuda daha uyumlu ve yapıcı davranmaları konusunda destek istiyorum" şeklinde konuştu.

Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım konuşmasının devamında ,80 yılda yapılan yolların toplamından daha fazlasını 9 yılda yaptıklarını hatırlatarak, "9 yıldır yollardayız. Ferhat'ın dağları delmesi gibi dağları deliyor, viyadükler açıyor, yollar açıyoruz. Türkiye'de 80 yılda 6 bin 100 kilometre yol yapılmış. Biz 9 yılda bunun üzerine 15 bin 21 kilometre yol daha yaptık. İşte hizmetin kendisi. Milletimiz için her türlü hizmeti yapmak bizim görevimizdir. Bölünmüş yollar çok büyük bir hizmet. Bölünmüş yollar yapıldıktan sonra ölümlü kazalardaki azalma yüzde 65'e çıktı. Yolları bölüyor, hayatları kurtarıyoruz. 9 yılda bölünmüş yollara 45 milyar lira para harcadık. 2003 yılında bölünmüş yolla bir birine bağlı il sayısını 9 yılda 74 ile çıkardık. 38 tane yeni balıkçı barınağı yaptık. 9 tane yat limanı yaptık. 70 balıkçı barınağının onarımını yaptık. Mahmuz yaptık, kıyı tahkimi yaptık. 2004 yılından bu yana balıkçılarımıza ucuz yakıtla 2 katrilyon 60 milyon destek sağladık. Eğer bu destekler olmasaydı balıkçılar barınaklarından dışarı çıkamazlardı. Balıkçılığımız gelişiyor.

Bununla da kalmayarak, alt denizlerde de, açık denizlerde de balıkçılarımız vira bismillah diye yelken açıyor. Havacılıkta zaten gelişmeyi biliyorsunuz. Hava yolunu halkın yolu haline getirdik. Türkiye'nin artık her yerine uçuluyor. Hava alanlarımızı atıl durumdan aktif hale getirdik. Halkın hızlı tren özlemini giderdik. Türkiye'yi Avrupa'da 6, dünyada 8'ci yaptık. Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya, sonra da Ankara-İstanbul'u hizmete alıyoruz. Bursa-İstanbul, Bursa-Ankara'yı da 3 sene sonra hizmete alacağız. İşte böyle adım adım hızlı tren ağları Türkiye'nin her yerine yayılıyor" şeklinde konuştu. Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım, konuşmasının sonunda, "Kimse Şırnakta, Iğdır'da, Bingöl'de hava alanı inşaatlarını kundaklayarak, iş makinelerini yakarak ülkeye hizmet edemez" şeklindeki cümleleri, tören alanında bulunanlarca dakikalarca ayakta alkışlandı.

“Bu ay yıldızlı Bayrağın altında Tek Vatan ve Tek Millet Olarak yaşamaya devam edeceğiz” ‘Bu ülke için söyleyecek sözü olanlara söyleyecek bir çift lafım var’ diyen Bakan Yıldırım, “Gelin ülkemizi 2023'e, Atatürk'ün bize hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için çabalayalım. Şırnak'ta, Iğdır'da, Bingöl'de hava alanı inşaatlarını kundaklayarak, iş makinelerini yakarak kimse hizmet edemez". Dedi. Konuşmaların ardından Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan, Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım'a, Vali Esengül Civelek ise DLH Genel Müdür vekili Metin Tahan'a teşekkür plaketi verdi. Açılış programı yemek ikramı ile son buldu.

FOTOGALERİ İÇİN TIKLAYIN 

Son Güncelleme ( Perşembe, 15 Eylül 2011 09:48 )  
You are here: Anasayfa GÜNCEL Haberler Armutlu Balıkçı Barınağı Açılış Töreni
Tasarım ve Programlama Alper MISIRLI